Izolacja akustyczna pod płytki ceramiczne lub kamienie

Izolacja akustyczna stropu drewnianego- analiza przypadku
Izolacja akustyczna stropu drewnianego- analiza przypadku
10 września 2021

Zastanawiasz się nad izolacją akustyczną w łazience lub kuchni. Szukasz pomysłu na redukcję hałasu w swoim domu. Doskonałym rozwiązaniem w Twojej sytuacji będzie zastosowanie produktu Sylcer.

Z szerokiej oferty produktowej Isolgomma nasi przedstawiciele stworzą najlepsze rozwiązanie dla Twojego wnętrza.

Jakie rozwiązanie będzie odpowiednie do wygłuszenia podłóg ceramicznych i kamiennych?

Przeprowadzenie izolacji akustycznej podczas renowacji istniejących posadzek w trakcie przebudowy obiektów lub w czasie wykańczania pomieszczeń płytkami ceramicznymi wymaga zastosowania odpowiednich produktów. Mata Sylcer cechuje się wysoką gęstością, składa się z drobnych granulek SBR oraz EPDM. Produkt został zaprojektowany i stworzony specjalnie do izolacji akustycznej przed dźwiękami uderzeniowymi, dlatego też jego właściwości nie są przypadkowe. Cechy takie, jak ugięcie, twardość i gęstość zostały dobrane tak, by dobrane kleje i płytki mogły tworzyć kompletny system. Mata Sylcer jest produktem niezwykle cienkim, gdyż jej grubość to 3 mm, a przy tym niezwykle skutecznym. Zastosowanie tej maty zapewnia uzyskanie parametrów izolacji akustycznej, która może przybliżyć do osiągnięcia wymogów zawartych w normie PN-B-02151-3. Ważne jest jednak, aby została ona zastosowana zgodnie z instrukcją producenta, co daje szansę na trwałość, bezpieczeństwo i skuteczność. Można ją stosować zarówno bezpośrednio na posadzce, nie jest konieczne jej zerwanie lub na wylewce. Następnym krokiem jest ułożenie na wierzchu instalacji akustycznej płytek ceramicznych lub kamiennych.

Gdzie można stosować matę akustyczną?

Mata akustyczna Sylcer posiada szeroki obszar zastosowania. Jednym z już wspomnianych

jest wykorzystanie jej podczas remontu podłóg z płytek ceramicznych czy naturalnego kamienia. Produkt idealnie sprawdzi się na ogrzewanie podłogowe. Produkt może zostać zastosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, dlatego też jest przeznaczony do izolacji akustycznej łazienki czy kuchni. Zastosowanie sprawdzonych i przebadanych materiałów zapewni powodzenie Twojej inwestycji. Mata Sylcer jest produktem, którego proces produkcyjny i technologiczny
jest w pełni ekologiczny, dzięki temu, że daje drugie życie materiałom nienadającym się do ponownego wykorzystania w pierwotnej formie. Podczas jej produkcji aż 92% materiałów pochodzi z recyklingu.

Czy płytki ułożone na izolacji akustycznej nie popękają?

Produkt Sylcer posiada właściwości zaprojektowane specjalnie po to, aby elementy systemu współgrały ze sobą. Prawidłowe wykonanie systemu polega na zastosowaniu elastycznego kleju zarówno do przytwierdzenia maty do podłoża, jak i przyklejenia płytek oraz elastycznej fugi do wypełnienia przerw między nimi. Podczas instalacji należy pamiętać o zachowaniu dylatacji obwodowej, aby zapobiec utworzeniu się mostka akustycznego.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem izolacji akustycznej w kuchni, łazience czy na klatce schodowej skontaktuj się z naszymi przedstawicielami dzwoniąc na nr 42 678 70 45 lub wypełnij formularz kontaktowy przygotowany na naszej stronie internetowej.

 

Komentarze są wyłączone.