Izolacja akustyczna ścian

Izolacja akustyczna pod płytki ceramiczne lub kamienie
22 maja 2023

Planujesz remont mieszkania lub wykańczasz nowe mieszkanie?

Zadbaj o swój komfort akustyczny i wykonaj izolację ścian na etapie remontu – ukryj izolację pod warstwami wykończeniowymi!

Specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej jakości materiałów akustycznych, które zostały przebadane i sprawdzone pod kątem ich skuteczności. Naszą izolację akustyczną montuje się w sposób niewpływający na estetykę, a wszystkie potrzebne warstwy umieszcza się pod warstwą wykończeniową, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym wnętrzem bez konieczności rezygnacji z dobrej izolacji akustycznej.

Planowałeś zastosowanie pianki wygłuszającej o gęstości 140 kg/m3? Upewnij się, czy ten materiał spełni Twoje wymagania. Pianki, piramidki oraz panele dźwiękochłonne efektywnie wyglądające służą do tłumienia dźwięków wewnątrz pomieszczenia. Jeśli jednak Twoim problemem jest sąsiad za ścianą zastosowanie tego typu produktu nie spowoduje wzrostu izolacyjności akustycznej ściany i tym samym ograniczenia transmisji uporczywego hałasu przez przegrodę. Wzrost izolacyjności akustycznej ściany zapewnią systemy złożone z profesjonalnych materiałów o różnej gęstości, zastosowane w odpowiedniej kolejności oraz poprawnie zamontowane – zgodnie z zasadami akustyki budowlanej. Ważny jest każdy szczegół.

Etap remontu jest to idealny moment do poprawienia swojego komfortu – bez dodatkowych uciążliwości.

Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi systemami:

Rewall 40 (6 cm) – system, którego podstawą jest płyta warstwowa tzw. kanapka akustyczna.  Płyta mocowana jest bezpośrednio do ściany bez użycia stelaża, dzięki czemu uzyskujemy niewielką grubość systemu przy bardzo dobrych parametrach izolacyjności akustycznej przeciwko dźwiękom powietrznym. Płyta Rewall 40 składa się z trzech warstw: wełny poliestrowej o gęstości 100 kg/m3, płyty z granulatu gumowego o gęstości 700kg/m3 oraz płyty gipsowo-kartonowej, zapoznaj się z jej właściwościami w karcie technicznej produktu Rewall 40.

Przedścianka STANDARD (8 cm) – rozwiązanie grubsze o 2 cm w porównaniu do systemu Rewall 40, jednak ma ono swoje zalety – jedną z nich jest nośność konstrukcji jak dla ścianki GK. System składa się z płyty  Mustwall naklejanej bezpośrednio na istniejącą ścianę, stelaża z profili, który wypełniony jest wełną poliestrową FYBRO 30 oraz podwójnej płyty GK.

Przedścianka PRO (10 cm) – rozwiązanie pozwalające uzyskać zdecydowanie wyższe izolacyjności przegrody nawet w niskich częstotliwościach z zakresu 100-200Hz. Cechą szczególną systemu jest zastosowanie wewnątrz konstrukcji z profili materiału Trywall 48, który składa się z trzech warstw: warstwy wełny, warstwy płyty z granulatu gumowego oraz warstwy wełny. Kilkukrotna zmiana gęstości ośrodka rozchodzenia się dźwięku, znacznie przyczynia się do ograniczenia transmisji hałasu do pomieszczenia.

Dodatkowo, każdy z powyższych systemów można wzmocnić membraną o gęstości 930 kg/m3 umieszczoną pomiędzy płytami GK.

Wymieniasz również podłogę? Planujesz panele drewniane?

Zadbaj o komfort swój jak i sąsiada – zapoznaj się z kartą techniczną maty gumowo-korkowej KF1-700 lub korkowej Amorim T61, która ze względu na swoje właściwości – nie wygniecie się z czasem oraz będzie stanowiła trwały i stabilny podkład pod twoją nową podłogę.

Oferujemy profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne na każdym etapie. Nasi eksperci chętnie pomogą Ci w doborze odpowiednich materiałów i udzielą wszelkich niezbędnych porad dotyczących poprawnego montażu izolacji akustycznej.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym i kompleksowym podejściu do izolacji akustycznej, skorzystaj z naszej usługi montażu. Zapewniamy nie tylko wysoką jakość materiałów, ale także fachową instalację. Nie czekaj dłużej – skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach montażu materiałów akustycznych i rozpocząć drogę do cichego i komfortowego wnętrza!

Komentarze są wyłączone.