Jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry

Materiały wygłuszające
Materiały wygłuszające
7 czerwca 2021
Panele akustyczne na ściany
Panele akustyczne na ściany
12 lipca 2021
Jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry

Sąsiad z góry daje Ci się we znaki ? Masz już dość uciążliwych hałasów? Nie martw się, istnieje bowiem sposób na to jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry. Pozwoli on zniwelować niską izolację akustyczną w Twoim mieszkaniu i przywrócić dawną harmonię, i spokój. Co to za metoda i na czym polega ? Przeczytaj nasz artykuł, a znajdziesz w nim odpowiedzi na powyższe pytania.

Montaż podwieszanego sufitu- izolacja akustyczna

Najskuteczniejszą metodą wyciszenia mieszkania od sąsiada z góry, jest instalacja podwieszanego sufitu. Umieszczona pod nim płyta z wełny poliestrowej o dużej gęstości, oraz płyta z granulat gumowego, pozowlą w skuteczny sposób wygłuszyć dźwięki pochodzące z górnej kondygnacji. Produkt ten pozwala zapewnić wysoką izolacyjność akustyczną, a także termiczną. 

Jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry?- instalacja krok po kroku

Skoro już znasz rozwiązanie na zwiększenie izolacyjności Twojego mieszkania, czas na przedstawienie jak wprowadzić je w życie. Poniżej nakreślamy instrukcję montażu podwieszanego sufitu, w kilku prostych krokach : 

 1. Pokryj wieszaki akustyczne taśmą dylatacyjną
 2. Wymierz rozstaw wieszaków, a następnie wywierć na nie otwory
 3. Wbij kołki montażowe do sufitów i przyklej taśmy do ścian na odpowiedniej wysokośći
 4. Kolejny krok to wypoziomowanie wieszaków akustycznych
 5. Przymocuj profile do wieszaków akustycznych, a następnie dotnij płytę, która mocowana będzie na nich
 6. Wypoziomuj i uszczelnij za pomocą silikonu pierwszą warstwę sufitu
 7. Zaszpachluj pierwszą warstwę sufitu
 8. Przejdź do montażu drugiej warstwy sufitu
 9.  Gotowe! Teraz zostały już tylko prace wykończeniowe

Jeśli potrzebujesz zwizualizować sobie opisywany procesu, zamieszczamy link do filmiku z montażu podwieszanego sufitu przez naszą firmę. Dzięki niemu będziesz w stanie stwierdzić sam, że nie jest to nic bardzo skomplikowanego.

Który produkt do wykonania izolacji akustycznej sufitu wybrać ?

Jeśli zastanawiasz się, który produkt wybrać do wykonania takiej aplikacji, pragniemy przedstawić Ci jeden z tych, który będzie to tego najbardziej odpowiedni. A mowa o artykule Rewall 28r firmy Isolgomma. Produkt ten składa się z wcześniej opisanych dwóch warstw. Panel Rewall jest idealny do tłumienia dźwięków uderzeniowych i powietrznych. Sprawdzi się także przy izolacji termicznej stropów drewnianych oraz tych z blachy trapezowej. Ponadto pokryty jest warstwą zabezpieczającą, dzięki której chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał ten to produkt trwały, o najwyższej jakości, który na pewno stanie na wysokości zadania.

Reasumując, wyciszenie mieszkania od sąsiada z góry jest możliwe! Metoda ta nie należy do skomplikowanych i bardzo kosztownych, dzięki czemu przywrócenie dawnego spokoju i harmonii jest na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy wybiorą dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu czas spędzany w domu znów będzie przyjemny. 

Napisz do nas

  Rodzaj problemu (wymagane)


  Komentarze są wyłączone.