Jak wyciszyć mieszkanie w Warszawie i żyć w komforcie?

Podłoga pływająca czy mata akustyczna pod panele
Podłoga pływająca czy mata akustyczna pod panele?
29 listopada 2019
Poznaj najlepszy sposób na wyciszenie ścian swojego mieszkania w Krakowie
Poznaj najlepszy sposób na wyciszenie ścian swojego mieszkania w Krakowie
29 listopada 2019

Jak wyciszyć mieszkanie w Warszawie i żyć w komforcie?

Jak wyciszyć mieszkanie w Warszawie i żyć w komforcie

Wyciszenie mieszkania w Warszawie

Całkowite wyciszenie mieszkania w Warszawie może okazać się nadzwyczajnym wyzwaniem. W głównej mierze dlatego, że Warszawa jako stolica Polski charakteryzuje się niezwykle dużym natężeniem hałasu generowanym przez ruch drogowy, kolejowy i lotniczy. Zdecydowanie zasługuje ona na miano najgłośniejszego miasta w naszym kraju. Potwierdza to mapa akustyczna miasta, która wskazuje długookresowy średni poziom hałasu mierzony w decybelach. Hałas spowodowany nieustającym trąbieniem samochodów, przejeżdżającymi tramwajami czy autobusami może szybko wyprowadzić nas z równowagi. Szczególnie, gdy nie pozwala nam na odpoczynek nawet we własnym domu czy mieszkaniu.

W niektórych dzielnicach Warszawy problem z hałasem jest o wiele większy. Mieszkańcy nie mogą normalnie funkcjonować w dzień- podczas pracy, a co gorsza spokojnie przesypiać nocy. Dla przykładu, w dzielnicy Praga Południe generowany hałas na głównych ulicach sięga poziomu 70- 75 dB. Przy natężeniu hałasu około 70 dB w organizmie człowieka zachodzą liczne zmiany niekorzystne dla zdrowia. Stajemy się rozdrażnieni i poddenerwowani. Taki hałas powoduje zaburzenia snu, kłopoty z koncentracją, stres, co w efekcie może doprowadzić nawet do depresji. Powyżej 75 dB jesteśmy narażeni na nieodwracalne uszkodzenia słuchu, a także rozmaite choroby, takie jak wrzody żołądka, nadciśnienie tętnicze czy kłopoty układu sercowo- naczyniowego.

Skuteczna poprawa izolacyjności

Wszelkie dźwięki uderzeniowe, związane z  tupaniem, stukaniem, spadaniem przedmiotów czy przesuwaniem mebli można wygłuszyć za pomocą odpowiednich technik izolacji akustycznej podłogi. Najskuteczniejszym sposobem jest skonstruowanie podłogi pływającej, która polega na elastycznym oddylatowaniu wylewki od konstrukcji budynku poprzez użycie izolacji pionowej i poziomej. Kluczowym zagadnieniem jest dobór materiału izolacyjnego, który powinien być trwale elastyczny i przenosić obciążenia wynikające z ciężaru wylewki. Zazwyczaj, jest to całopowierzchniowa mata akustyczna lub specjalistyczne przekładki akustyczne o dobrze wyczuwalnej w dłoniach elastyczności. Maty są wyjątkowo łatwe w montażu, gdyż można je ciąć nożem, bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi. W przypadku przekładek niezbędna jest już wiedza eksperta, która pozwoli na opracowanie całego systemu. Materiał izolacyjny może być wykonany z granulatu gumowego, korkowego lub pianek.

Możesz wyciszyć swoje mieszkanie poprzez poprawę izolacyjności jego ścian, sufitu, a także podłogi

W przypadku wygłuszenia ścian niezwykle efektywnym rozwiązaniem jest montaż przedścianki składającej się z trzech warstw- mata z granulatu gumowego, stelaż wypełniony wełną poliestrową i płyta kartonowo- gipsowa. Alternatywą jest gotowy produkt Rewall, który składa się z tych samych elementów składowych, natomiast jest znacznie cieńszy, gdyż ma zaledwie 4 cm. Produkt ten nadaje się równie dobrze do wykorzystania jako sufit podwieszany – w tym przypadku należy pamiętać o zastosowaniu elastycznych wieszaków akustycznych. Do izolacji podłogi od dźwięków powietrznych nie wystarczą zwykłe maty stosowane do walki z dźwiękami uderzeniowymi. Rozwiązaniem jest produkt Rewall 28R, złożony z płyty z granulatu gumowego oraz wełny poliestrowej o podwyższonej gęstości. Jako podłoga pływająca pozwala nam to zwiększyć izolacyjność zarówno od dźwięków uderzeniowych, jak i powietrznych.

Nasza firma działa na terenie całego kraju

Po przeczytaniu tego artykułu jesteś już w połowie drogi do uzyskania cichego mieszkania, wolnego od niepożądanych hałasów. Teraz wystarczy, skontaktujesz się z nami, abyśmy mogli szczegółowo poznać Twój problem. Zaproponujemy Ci najlepsze możliwe rozwiązanie, dopasowane do Twojego mieszkania. Nasza firma działa na terenie całego kraju. Wykonujemy profesjonalne wygłuszanie pomieszczeń w Warszawie, a także w wielu innych miastach. Wszystko po to, abyś mógł czuć się  swobodnie i komfortowo w swoim domu!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
photo of
Epufloor Akustyka
akustyka@epufloor.com
Kopcińskiego 77
Lodz , Łódź , 90-033 Polsce
42 678 70 45

This hCard created with the hCard creator.