Maszyny

Maszyny

Izolacja akustyczna i wibroizolacja pomieszczeń

Firma Epufloor zajmuje się izolacją akustyczną i wibroizolacją pomieszczeń. Posiadamy szeroką gamę produktów przeznaczonych do tłumienia drgań i hałasu. Drgania wywoływane przez pracujące maszyny, silniki, urządzenia, prasy, procesy technologiczne, czy procesy naturalne mogą być szkodliwe dla otoczenia i ludzkiego zdrowia. Natomiast, mogą one zostać efektywnie wytłumione przy użyciu różnych materiałów elastomerowych, takich jak gumy, poliuretan lub korek. Elastomery występują w różnych grubościach i gęstościach, które należy dostosować do wagi izolowanego urządzenia. Stosujemy także systemy oparte na sprężynach, które znakomicie sprawdzają się w przypadku wibroizolacji maszyn o bardziej wymagających parametrach akustycznych.


Wibroizolacja drgań

Urządzenia przemysłowe w trakcie pracy generują drgania. Co zrobić, aby nie wnikały one do budynku, a tym samym nie przeszkadzały przebywającym tam ludziom? Najlepszą metodą jest zainstalowanie wibroizolacji pomiędzy podłogą, a hałasującą maszyną. W zależności od wymagań co do sposobu mocowania danej jednostki oraz od jej parametrów stosuje się różnego rodzaju wibroizolację, od całościowej podłogi pływającej, pływających fundamentów maszyn, przez przekładki wibroakustyczne, stworzone z elastomerów lub sprężyn, po wieszaki wibroakustyczne, pozwalające podwiesić maszyny elastycznie pod sufitem.


Trzy podstawowe paramtery

Aby odpowiednio dopasować produkty do efektu, który chcemy uzyskać, warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest częstotliwość wzbudzająca, która najczęściej odpowiada najniższej prędkości obrotowej silnika maszyny. Im parametr ten jest niższy, tym trzeba zastosować produkty o wyższej skuteczności tłumienia, ponieważ to właśnie niskie częstotliwości są problematyczne do wyizolowania. Drugim parametrem jest masa maszyny wraz z jej fundamentem. Trzecim parametrem są wymiary oraz sposób posadowienia oraz równomierne rozłożenie ciężaru. Dopiero gdy poznamy te trzy informacje, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie i skuteczne metody wibroizolacji. Odpowiednio dobrana wibroizolacja pozwala uzyskać skuteczność tłumienia drgań rzędu ponad 95%, nie wpływając jednocześnie na sposób ich eksploatacji.

Indywidualne rozwiązania

Dzięki naszej bogatej ofercie, jesteśmy w stanie zaprojektować indywidualne rozwiązania, stworzone z myślą o danej branży i jej indywidualnych cechach. Efektywne tłumienie drgań, wibroizolacja pod fundamenty pływające czy specjalistyczne maty wibroizolacyjne, to tylko niektóre z proponowanych przez naszą firmę technologii. Wszystkie nasze metody są skuteczne i gwarantują trwałą redukcję drgań, wibracji i hałasów, powodowanych przez maszyny, silniki, urządzenia i procesy przemysłowe.