Mata akustyczna na ścianę

Jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada ?
Jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada ?
8 kwietnia 2021
Mata akustyczna pod wylewki
Mata akustyczna pod wylewki
28 maja 2021
Mata akustyczna na ścianę

Izolacja akustyczna ścian to metoda, po którą sięga coraz więcej osób. Pozwala ona bowiem na eliminację przenoszących się dźwięków oraz drgań od naszych sąsiadów. Wybór odpowiedniego materiału do wykonania izolacji, jest niezwykle istotny. Mata akustyczna na ścianę, to właśnie jeden z tych produktów, który do izolacji ścian sprawdzi się najlepiej. A dlaczego? O tym w niniejszym artykule.

Mata akustyczna na ścianę- produkt Mustwall

Mustwall firmy Isolgomma, to produkt, który został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu doskonałego poziomu izolacji akustycznej ścian. Jest to wysokiej jakości materiał, który charakteryzuje duża gęstość i prawo masy- im coś jest cięższe, tym zdecydowanie trudniej wyprawić to w drgania. Dzięki temu, możemy być pewni, że zastosowana mata akustyczna nada ścianą 100% szczelności. Produkt ten posiada atest PZH, P-POŻ oraz badania akustyczne. Aplikacja Mustwall nie należy do skomplikowanych, bez problemu można wykonać ją samodzielnie. Jedyne o czym trzeba pamiętać to o zaopatrzeniu się dodatkowo w stelaż oraz kołki.

Z czego wykonana jest mata akustyczna ?

Skoro zastanawiasz się nad wyborem maty akustycznej, chciałbyś zapewne wiedzieć z czego produkt ten jest stworzony. Otóż materiał ten zawdzięcza wysoki poziom izolacji dzięki piance poliuretanowej, o bardzo dużej gęstości. Pianka ta z jednej strony posiada warstwę samoprzylepną, która ułatwia jej montaż na danej powierzchni. Druga strona zawiera folię aluminiową, która chroni powierzchnię przed wysoką temperaturą. 

Zalety mat akustycznych na ścianach

Jakie zalety posiadają maty akustyczne ? Oto kilka z nich :

 • Szybki i łatwy montaż
 • Nadają się na każdy rodzaj powierzchni wewnątrz budynków
 • Możliwość zawieszenia na nich półek i innych ciężkich przedmiotów
 • Są elastyczne i łatwo kryją różnego rodzaju nierówności
 • Trwałe i odporne na wilgoć
 • Pochłaniają dźwięki w szerokim paśmie częstotliwości
 • Posiadają najwyższy poziom absorpcji dźwięku

Podsumowując, mata akustyczna to produkt, który idealnie sprawdzi się w obszarze zastosowania jakim są ściany. Wysoka jakość oraz tworzywo z jakiego została stworzona mata, pozwolą w łatwy i mało inwazyjny sposób pozbyć się niechcianych przez nas hałasów. Maty akustyczną można zainstalować samemu. Jeśli jednak obawiasz się, że będzie to dla ciebie zbyt trudne, nasza firma posiada fachowców, którzy z przyjemnością wykonają instalację maty akustycznej za Ciebie. Chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.


Napisz do nas

  Rodzaj problemu (wymagane)


  Komentarze są wyłączone.