Materiały wygłuszające

Pianka wygłuszająca na ścianę
Pianka wygłuszająca na ścianę
28 maja 2021
Jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry
Jak wyciszyć mieszkanie od sąsiada z góry
7 czerwca 2021
Materiały wygłuszające

Zastanawiasz się na izolacją akustyczną i chciałbyś wiedzieć jakie materiały wygłuszające oferują firmy na polskim rynku ? Jeśli tak, to bardzo dobrze trafiłeś! Nasz artykuł wprowadzi Cię w świat izolacji akustycznej. Dzięki niemu, poznasz produkty, a także najnowsze technologie marki Isolgomma, które w zależności od miejsca izolacji należy zastosować. Zapraszamy do krótkiej lektury!

 Materiały wygłuszające do izolacji stropu

W przypadku izolacji stropów nasza firma jest w stanie zaoferować produkty, które zastosować można na różnych poziomach we wszystkich typach podłóg z wylewką pływającą. Dodatkowo w ofercie posiadamy także produkty wpływające na poprawę akustyczności istniejących już obiektów wymagających renowacji. Seria produktów Upgrei, Grei, Roll, Rewall 28 R i Styl, to materiały o doskonałych właściwościach izolacyjnych, wykonane z gumy SBR i EPDM. Służą one do izolacji podwylewkowej i pozwalają osiągnąć najlepsze parametry akustyczne.  Sylcer i Sylwood to natomiast efektywne i praktyczne rozwiązania, które pozwalają poprawić izolacyjność już istniejących podłóg z wykończeniem z płytek ceramicznych, kamienia, drewna oraz laminatów.

Materiały wygłuszające do izolacji ścian i sufitów

Ponieważ firma Isolgomma przeprowadza ciągłe badania nad użyciem innowacyjnych produktów, w swojej ofercie posiada również materiały do izolacji akustycznej i termicznej do ścian i sufitów. Wykonywane z surowców z recyklingu, stanowią idealne rozwiązanie dla potrzeb izolacji akustycznej z poszanowaniem środowiska naturalnego. Sprawdzona linia Mustwall jest uzupełniona linią Fybro łącząc tym samym elastyczność i izolacyjność akustyczną gumy z właściwościami absorpcyjnymi wełny poliestrowej. Dodane do płyt akustycznych, płyty kartonowo gipsowej zwiększa uniwersalność i izolacyjność systemów akustycznych. Dodatkowo, nowa linia G-wall uzupełnia ofertę w gamie produktów ściennych, prefabrykowanymi produktami z płytami kartonowo-gipsowymi.

Materiały wygłuszające do izolacji strukturalnej i przeciwdrganiowej

W budynkach wielokondygnacyjnych hałas jest powodowany poprzez drgania przedostające się poprzez grunt na fundamenty i na konstrukcje budynku. Izolacja budynku przed tymi drganiami staje się coraz bardziej istotna, bo pozwala zapewnić komfort użytkownikom budynku, a także bezpieczeństwo jego konstrukcji.

Linia Magemat zawiera szeroki wybór paneli wibroizolacyjnych do tłumień drgań pochodzących od maszyn, izolacji przeciwdrganiowej ścian oraz izolacji całych budynków. Megamat chroni również przed drganiami pochodzącymi z gruntu, wywołanymi przez pociągi Dostępne są także gumowe izolacje liniowe z serii Stywall. Są one wykorzystywane jako elastyczna przekładka pod ściany w domach i/lub punktach konstrukcyjnych.

Materiały wygłuszające- akcesoria

 Dodatkowo, w swojej ofercie posiadamy akcesoria, które zdecydowanie ułatwiają izolację akustyczną danej powierzchni. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim :

  •  Profile przyścienne do podłóg
  • Tłumiki otworów wentylacyjnych
  • Profile do narożników
  • Dodatkowe akcesoria do mocowania jak np. Kołki i wkręty

Podsumowując, rynek oferuje wiele materiałów wygłuszających do izolacji akustycznych. Przymierzając się do izolacji akustycznej danej powierzchni, dobrze jest wiedzieć, który produkt sprawdzi się do tego najlepiej. Nasza firma posiada materiały zarówno do izolacji akustycznej ścian, stropów, sufitów, a także wiele innych. Zapraszamy do kontaktu, chętnie opowiem Ci o nich więcej i pomożemy w wyborze tego najodpowiedniejszego. Nasze produkty oparte są na nowej technologii, dzięki czemu z pewnością poprawią komfort w twoim domu czy mieszkaniu.

Napisz do nas

    Rodzaj problemu (wymagane)


    Komentarze są wyłączone.