Pianka wygłuszająca na ścianę

Mata akustyczna pod wylewki
Mata akustyczna pod wylewki
28 maja 2021
Materiały wygłuszające
Materiały wygłuszające
7 czerwca 2021
Pianka wygłuszająca na ścianę

Chciałbyś wyciszyć swoją ścianę i zastanawiasz się jaki produkt będzie tym odpowiednim? Wielu z Was decydując się na izolację akustyczną ściany, wyszukuje materiałów wygłuszających pod hasłem “pianka wygłuszająca na ścianę”. Niestety, ale nie jest to jednak produkt, który będzie w stanie spełnić Wasze oczekiwania.  Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, z którego dowiecie się co tak naprawdę należy zastosować podczas izolacji akustycznej ściany.

Pianka wygłuszająca

To właśnie pod tym hasłem większość z Was wyszukuje produktów do izolacji akustycznej ścian. Musicie jednak wiedzieć, że materiał ten nie będzie w stanie dać Wam zadowalających efektów. Podczas izolacji akustycznych bardzo dużą rolę odgrywa masa danego produktu. Im większa, tym lepsza izolacyjność akustyczna. Pianka wygłuszająca na ściany nie posiada jej, co skutkuje niskim rezultatem wyciszenia danego pomieszczenia. 

Skoro nie pianka akustyczna, to jaki produkt wybrać ? 

Do izolacji akustycznej ścian zdecydowanie lepiej sprawdzą się płyty, które składają się z różnych kombinacji wełny poliestrowej, płyty z granulatu gumowego oraz płyty kartonowo gipsowej. Takie płyty mogą być wykorzystywane jako wypełnienie pomiędzy ścianami szczelinowymi, lub jako dodatkowa izolacja akustyczna ścian, a nawet sufitów. Kontaktując się z firmami, zajmującymi się izolacjami akustycznymi, możesz być pewien, że używając hasła “ pianka wygłuszająca do ścian” zostanie zaproponowany Ci właśnie produkt, jakimi są płyty izolacyjne. 

Płyta linii Rewall 40 

Nasza firma specjalizuje się w izolacji akustycznej ścian i sufitów, ale i tej dotyczącej stropów, czy też izolacji strukturalnej. Produkt Rewall 40 to idealny wybór w poprawie izolacyjności akustycznej ścian oraz sufitów. Płyty te, to możliwość przeprowadzenia remontu istniejących już ścian, bez konieczności używania metalowych stelaży. Materiał ten posiada dużą masę powierzchniową oraz dużą izolacyjność dźwięków powietrznych. Jego grubość wynosi zaledwie 40 mm, co likwiduje obawy dotyczące zmniejszenia się danej przestrzeni. Całość systemu z wykończeniem z płyty gk ma więc grubość niecałych 5,5 cm.

Podsumowując, szukając pianki wygłuszającej na ściany, musisz wiedzieć, że nie jest to produkt, który zapewni Ci wytłumienie niechcianych hałasów i dźwięków. Płyty izolacyjne to materiał, który sprawdzi się tutaj zdecydowanie lepiej. Posiadają szeroką gamę zastosowań, a ich aplikacja nie należy do skomplikowanych. Zapraszamy więc do kontaktu! Z przyjemnością doradzimy Ci jaki produkt powinieneś wybrać. Dodatkowo posiadamy grono specjalistów, którzy mogą pomóc Ci w jego montażu. Odpowiednia izolacja akustyczna ścian to zwiększenie komfortu przebywania w danym pomieszczeniu, dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś, aby pozbyć się tego uporczywego problemu.


Napisz do nas

    Rodzaj problemu (wymagane)


    Komentarze są wyłączone.