Płyty akustyczne i dźwiękochłonne

Panele akustyczne na ściany
Panele akustyczne na ściany
12 lipca 2021
Taśma akustyczna i wygłuszająca
Taśma akustyczna i wygłuszająca
12 lipca 2021
Płyty akustyczne i dźwiękochłonne

Płyty akustyczne i dźwiękochłonne to produkty, które w dużym stopniu wpływają na komfort akustyczny danych pomieszczeń. Dobre parametry izolacyjne, cenione są bowiem przez najemców na polskim rynku powierzchni biurowych, jak i właścicieli mieszkań prywatnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, a głównie projektanci i inwestorzy interesują się izolacją akustyczną właśnie przy użyciu tego typu produktu.

Czym są płyty akustyczne?

Płyty akustyczne zamiennie nazywane również panelami akustycznymi to materiały stosowane do wygłuszania ścian. Charakteryzują się niewielką grubością i są niezwykle proste w instalacji. Ponadto posiadają dużą gęstość, która jest jednym z najważniejszym czynników zapewniających wysoką izolacyjność akustyczną.

Jaki rodzaj płyty akustycznej wybrać ?

Nasza firma specjalizuje się w izolacji akustycznej. W swojej ofercie posiadamy wiele produktów, między innymi płyty akustyczne do izolacji ścian. Jednym z naszych topowych produktów, do tego rodzaju wygłuszeń są panele akustyczne linii Mustwall. Produkowane z włókien i granuli SBR, które połączone są ze sobą spoiwem poliuretanowym w procesie prasowania na gorąco. Syntetyczna membrana zabezpieczająca przed rozciąganiem i urazami jest przyklejona po obu stronach panela. Są trwałe i wytrzymałe, łatwe w montażu, a ponadto cechuje je wysoka odporność na wilgoć i kondensację.

Jak wygląda montaż paneli dźwiękochłonnych Mustwall?

Instalację naszego produktu można wykonać na dwa sposoby. Za pomocą kleju gipsowego bądź kołków.

Za pomocą kleju :

·        Nanieś punktowo, a następnie rozprowadź klej na panelu izolacji, za pomocą szerokiego grzebienia

·        Przyłóż panel do ściany dociskając równomiernie

·        Po zamocowaniu wszystkich paneli, zaklej łączenia taśmą klejącą Stik

Przy użyciu kołków:

·        Przyłóż panel w odpowiednie miejsce na ścianie. Wykonaj pięć otworów w ścianie przewiercając panel

·        Przymocuj panel wbijając młotkiem 5 plastikowych kołków.

·        Po zamocowaniu wszystkich paneli, zaklej łączenia taśmą klejącą Stik

·        Postaw drugą ścianę starannie wypełniając zaprawą łączenia pionowe i poziome

·        Otynkuj ścianę

Czy warto zainwestować w panele akustyczne ?

Naszym zdaniem, jak najbardziej! Produkt ten z uwagi precyzyjny montaż, może w łatwy sposób pomóc Ci pozbyć się uporczywych dźwięków, a dzięki temu zwiększyć komfort spędzania czasu w danym pomieszczeniu. Nasze panele wygłuszające z linii Mustwall spełniły oczekiwania wielu naszych klientów.

Podsumowując, panele akustyczne są jednym z najlepszych produktów w przypadku izolacji akustycznej ścian. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą ! Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, dlatego z przyjemnością dobierzemy dla Ciebie produkt, który pomoże Ci w uzyskaniu lepszego komfortu w Twoim domu/ mieszkaniu. Nasze produkty, to trwałość, wytrzymałość i precyzja, dlatego możesz być pewien, że wybierając nas, otrzymasz materiały najwyższej klasy i jakości.

Napisz do nas

    Rodzaj problemu (wymagane)


    Komentarze są wyłączone.