Wyciszenie ścian mieszkania w Krakowie

Jak wyciszyć mieszkanie w Warszawie i żyć w komforcie
Wyciszenie pomieszczenia w Warszawie
29 listopada 2019
Wygłuszenie podłogi domu w Poznaniu
Wygłuszenie podłogi domu w Poznaniu
29 listopada 2019

fot. Marcin Kadziolka

 

Poznaj sposób na wyciszenie ścian mieszkania w Krakowie

Skoro trafiłeś na ten artykuł to pewnie zastanawiasz się jak profesjonalnie wyciszyć ściany mieszkania w Krakowie. To normalne, że gdy wracasz zmęczony po pracy do domu lub mieszkania jedyne o czym marzysz to porządny odpoczynek. Marzysz, aby spędzić czas bez hałasów docierających z ulicy, które towarzyszyły Ci przez cały dzień. Dom powinien być dla Ciebie gwarancją spokoju oraz komfortu akustycznego. Co więc zrobić, aby niepożądane dźwięki nie przeszkadzały Ci w codziennym funkcjonowaniu, a także nie zakłócały nocnego wypoczynku? Skuteczny sposób jest tylko jeden- poprawa izolacyjności akustycznej. Możesz to osiągnąć poprzez odpowiednie wyciszenie ścian w swoim mieszkaniu. Zatem, jak to zrobić?

Trójwarstwowa przedścianka

Jedną z metod na pozbycie się niechcianych dźwięków jest dobudowanie przedścianki składającej się z 3 różnych warstw. Pierwszą z nich jest ciężka mata z granulatu gumowego. Zakłada się ją na styk bezpośrednio na istniejącą już ścianę. W kolejnym kroku, konstruujemy stelaż z profili aluminiowych, który mocujemy po obwodzie do ścian stykających się z izolowaną ścianą poprzez specjalistyczną taśmę dylatacyjną. Tak przygotowany stelaż wypełniamy wełną poliestrową, która stanowi drugą warstwę przedścianki. Warto tutaj wspomnieć, że w przeciwieństwie do wełny mineralnej, wełna poliestrowa jest znacznie skuteczniejsza, a co ważniejsze, nie pyli. Trzecia warstwa składa się z dwóch płyt kartonowo- gipsowych. Przykrywamy nimi całość naszej instalacji. Jest to końcowa warstwa widoczna dla użytkownika. Po skończonych pracach, gotową przedściankę można pokryć dowolnym materiałem (farba, płytki). Tak, aby pasowała ona do reszty wnętrza Twojego mieszkania. Całkowita grubość takiego rozwiązania to 7,5 cm. 

 

Masz za mało miejsca? Żaden problem

Wiem co teraz myślisz- “takie rozwiązanie zabierze mi zbyt dużo cennego miejsca w mieszkaniu”. Uważasz, że nie możesz sobie na to pozwolić i jesteś dalej skazany na nieustający hałas dobiegający zza ścian. Zanim zaczniesz szukać kolejnych sposobów, przeczytaj o gotowym produkcie Rewall. Być może to on stanie się rozwiązaniem Twojego problemu.

Rewall, tak samo jak wspomniana wyżej przedścianka, składa się z trzech warstw (maty z granulatu gumowego, stelażu wypełniony wełną poliestrową i płyty kartonowo- gipsowej). Natomiast, przy użyciu najnowszej technologii jego grubość została znacznie zmniejszona. Co ważne, nie traci przy tym na swojej skuteczności. Całkowita grubość instalacji to zaledwie 5,25 cm, czyli ponad 2 cm mniej niż przy dobudowaniu tradycyjnej przedścianki. Jeśli mieszkasz w bloku to z pewnością wiesz, że w takich mieszkaniach liczy się każdy centymetr. Ponadto, instalacja produktu Rewall jest dużo prostsza niż poprzednia metoda. Wystarczy przykleić gotowy produkt do izolowanej ściany, pamiętając o zachowaniu prawidłowej dylatacji obwodowej. Następnie, należy dołożyć warstwę płyty kartonowo- gipsowej, która osłoni całą instalację. Tak samo jak w przypadku przedścianki, będzie to końcowa warstwa widoczna dla użytkownika.

Nasza firma działa na terenie całego kraju

Produkty poprawiające izolację ścian i sufitów od dźwięków powietrznych zaczynają się już od 1 cm grubości. W zależności od przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania, dobierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie. Wystarczy do nas zadzwonić.

Jeśli masz pytania lub chcesz opowiedzieć nam o swoim problemie, napisz komentarz- pomożemy Ci.

 

 

Komentarze są wyłączone.