Siłownie

Siłownie - wyciszenie hałasu i drgań

Siłownia bliska miejsca pracy lub zamieszkania, jest tym, co dzisiaj chciałby mieć jej każdy użytkownik. Często jest to jednak trudne do osiągnięcia, ze względu na brak dobrej lokalizacji. Jeśli siłownia znajduje się zbyt daleko, zainteresowanie nią będzie małe. Gdy jest blisko, często okazuje się problematyczna dla osób znajdujących się w pomieszczeniach z nią graniczących i bliskich. Do tej pory był to problem nie do rozwiązania. Właściciele siłowni zmuszeni byli do pozostawiania najciekawszych lokalizacji na rzecz tych oddalonych i mniej uciążliwych. Na szczęście dzisiaj jest na to sposób.

Nietypowe źródło hałasu i drgań jakim jest siłownia, do tej pory wymykało się standardowym materiałom izolacyjnym używanym do ich tłumienia. Uderzenia w postaci udarów o wysokiej amplitudzie, jakimi są upadające ciężkie sztangi, hantle, kettlbell’e czy stosy obciążeń w maszynach, przenosiły drgania po konstrukcji budynku i były zmorą wszystkich, którzy znajdowali się w pobliżu siłowni.

Proponowane przez nas rozwiązanie to system wysokowydajnej podłogi pływającej, która przy niewielkiej grubości, potrafi skutecznie tłumić drgania pochodzące od upadających ciężkich przedmiotów.

W zależności od wymaganej skuteczności tłumienia, posiadanej przestrzeni i przeznaczenia, posiadamy w ofercie kilka systemów wibroizolacji podłóg, które świetnie sprawdzą się na siłowni, dzięki czemu stanie się możliwe lokalizowanie siłowni nawet w bezpośredniej bliskości biur i lokali usługowych.

 
 

Podłogowe ochronne systemy przeciwdrganiowe stropów i wylewek

Kompletne systemowe rozwiązania do układania na stropie. W ich skład wchodzi warstwa wibroizolacyjna, warstwa dociążająca oraz warstwy wierzchnie. Poszczególne warstwy dobieramy w taki sposób, aby spełnić wymogi odnośnie grubości, przeznaczenia i wymaganego poziomu tłumienia. Rozwiązanie chroni zarówno użytkowników pobliskich lokali przed zbyt wysokim hałasem i wibracjami, oraz wylewkę (warstwę dociążającą) przed nadmiernym uszkodzeniem.

podlogi
Warstwa wibroizolacyjna - Ochrona przeciwdrganiowa stropu

Proponujemy jeden z poniższych systemów, zależnie od preferencji użytkownika:

ISOLGOMMA Highmat 20/30
EPUFLOOR Gym Pro
EPUFLOOR Gym
Warstwa dociążająca - wylewka

Istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju wylewek spełniających określone wymagania wytrzymałościowo-obciążeniowe.

Warstwy wierzchnie - ochrona przeciwudarowa wylewki

Proponujemy jeden z poniższych systemów wykończenia podłóg w siłowniach:

EPUFLOOR HSH Flex - trójwarstwowy system zapewniający ochronę wylewki, dodatkową wibroizolację oraz wierzchnią warstwę wykończeniową z nakrapianiem kolorem lub mixem kolorów zgodnie z wyborem klienta.

EPUFLOOR Solid Top 60 - nawierzchnia gumowa wykonana z wyselekcjonowanych materiałów, o odpowiednio stworzonym profilu rastra, celem skutecznej ochrony wylewki przy dobrym poziomie tłumienia drgań

VinylTech - podłogi winylowe do stref o mniejszym obciążeniu, w 100% wodoodporne o wysokiej gęstości, z wbudowanym podkładem korkowym

EPUFLOOR HSH Flex
EPUFLOOR Solid Top 60

Proponujemy jeden z poniższych systemów wykończenia podłóg w siłowniach:

EPUFLOOR HSH Flex
EPUFLOOR Solid Top 60
 

EPUFLOOR Evomat Light - lekki system modułowy, składający się z warstwy wibroizolacyjnej, warstwy z płyty drewnopochodnej oraz systemu wierzchniego. System pozwala na szybkie doizolowanie istniejącej siłowni, korzystając z gotowych modułów.

EPUFLOOR Gym Pro Light
Call Now Button