Siłownie

Siłownie - wyciszenie hałasu i drgań

Jak wiele razy widziałeś siłownię lub klub fitness w miejscu, w którym byś się tego nie spodziewał, na przykład nad bankiem, w budynku biurowym lub w galerii handlowej?

Teraz jest to niezwykle popularna opcja wybierana przez właścicieli tych obiektów sportowych. Siłownia bliska miejsca pracy lub zamieszkania, jest tym, co dzisiaj chciałby mieć jej każdy użytkownik. Jednakże, hałasy i drgania docierające do pomieszczeń z nią graniczących w krótkim czasie stają się niesamowicie uciążliwe. Wyobraź sobie, że załatwiasz bardzo ważną sprawę w banku, musisz przeczytać uważnie wszystkie dokumenty, aby dokładnie wiedzieć pod czym się podpisujesz. Niestety, nad Twoją głową znajduje się siłownia, w której co kilka sekund na podłogę upadają sztangi, hantle i kettlebell’e powodując ogromny hałas.

Do tej pory był to problem nie do rozwiązania, dlatego właściciele siłowni zmuszeni byli do pozostawiania najciekawszych lokalizacji na rzecz tych oddalonych i mniej uciążliwych. Na szczęście dzisiaj jest na to sposób

Specyficzne środowisko- specjalistyczne podejście akustyczne


Siłownie są niezwykle specyficznym środowiskiem, gdyż wymagają specjalistycznego podejścia akustycznego, a także uwzględnienia komfortu i bezpieczeństwa osób ćwiczących. Generują, przede wszystkim hałas udarowy, pochodzący od energii ciężarów upuszczanych na podłogę.

Siłownie do tej pory wymykały się to standardowym materiałom izolacyjnym używanym do tłumienia drgań. Upadające ciężkie sztangi czy stosy obciążeń w maszynach, przenosiły drgania po konstrukcji budynku i były zmorą wszystkich, którzy znajdowali się w pobliżu siłowni.

Nasza firma podejmuje wyzwania związane z wyciszaniem tego typu miejsc i oferuje kilka bardzo przydatnych rozwiązań, w zależności od wymaganej skuteczności tłumienia, posiadanej przestrzeni i przeznaczenia.

W ofercie posiadamy liczne możliwości wibroizolacji podłóg. Rozwiązaniem, które z pewnością się sprawdzi na siłowni, jest proponowany przez nas system wysokowydajnej podłogi pływającej, który wymaga wylania wylewki i wykończenia matami gumowymi o różnej grubości. Podłoga tego typu została przebadana w laboratoriach Politechniki Śląskiej i otrzymała wynik 45 dB przyrostu izolacyjności akustycznej i od dźwięków uderzeniowych.


Wychodzimy naprzeciw realnym potrzebom

Firma Epufloor zawsze stara się wychodzić naprzeciw realnym potrzebom siłowni i klubów fitness, dlatego konstrukcję podłogi pływającej możesz zamówić u nas również w wersji “na sucho”, wykonanej z tylko suchych elementów, nawet na działającym już klubie. Taka konstrukcja nie będzie wymagała wylania wylewki oraz oczekiwania na wyschnięcie betonu. Każdy klub fitness jest inny, dlatego zachęcamy do kontaktu z nami! Ustalimy optymalne dla Ciebie rozwiązania dopasowane specjalnie do Twojego budynku. Ponadto, oferujemy również wcześniejszy przyjazd na miejsce i wykonanie symulacji z palet symulacyjnych na stropie budynku. Takie działanie pozwoli na dobranie najlepszego rozwiązania dla Twojego klubu.

 
 

Podłogowe ochronne systemy przeciwdrganiowe stropów i wylewek

Kompletne systemowe rozwiązania do układania na stropie. W ich skład wchodzi warstwa wibroizolacyjna, warstwa dociążająca oraz warstwy wierzchnie. Poszczególne warstwy dobieramy w taki sposób, aby spełnić wymogi odnośnie grubości, przeznaczenia i wymaganego poziomu tłumienia. Rozwiązanie chroni zarówno użytkowników pobliskich lokali przed zbyt wysokim hałasem i wibracjami, oraz wylewkę (warstwę dociążającą) przed nadmiernym uszkodzeniem.

podłogi
Warstwa wibroizolacyjna - Ochrona przeciwdrganiowa stropu

Proponujemy jeden z poniższych systemów, zależnie od preferencji użytkownika:

ISOLGOMMA Highmat 20/30
EPUFLOOR Gym Pro
EPUFLOOR Gym
Warstwa dociążająca - wylewka

Istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju wylewek spełniających określone wymagania wytrzymałościowo-obciążeniowe.

Warstwy wierzchnie - ochrona przeciwudarowa wylewki

Proponujemy jeden z poniższych systemów wykończenia podłóg w siłowniach:

EPUFLOOR HSH Flex - trójwarstwowy system zapewniający ochronę wylewki, dodatkową wibroizolację oraz wierzchnią warstwę wykończeniową z nakrapianiem kolorem lub mixem kolorów zgodnie z wyborem klienta.

EPUFLOOR Solid Top 60 - nawierzchnia gumowa wykonana z wyselekcjonowanych materiałów, o odpowiednio stworzonym profilu rastra, celem skutecznej ochrony wylewki przy dobrym poziomie tłumienia drgań

VinylTech - podłogi winylowe do stref o mniejszym obciążeniu, w 100% wodoodporne o wysokiej gęstości, z wbudowanym podkładem korkowym

EPUFLOOR HSH Flex
EPUFLOOR Solid Top 60

Proponujemy jeden z poniższych systemów wykończenia podłóg w siłowniach:

EPUFLOOR HSH Flex
EPUFLOOR Solid Top 60
 

EPUFLOOR Evomat Light - lekki system modułowy, składający się z warstwy wibroizolacyjnej, warstwy z płyty drewnopochodnej oraz systemu wierzchniego. System pozwala na szybkie doizolowanie istniejącej siłowni, korzystając z gotowych modułów.

EPUFLOOR Gym Pro Light