Taśma akustyczna i wygłuszająca

Płyty akustyczne i dźwiękochłonne
Płyty akustyczne i dźwiękochłonne
12 lipca 2021
Wibroizolacja - hałas uderzeniowy w budynkach
Wibroizolacja – hałas uderzeniowy w budynkach
20 sierpnia 2021
Taśma akustyczna i wygłuszająca

Taśma akustyczna i wygłuszająca

Pośród wielu materiałów stworzonych do izolacji akustycznej jednym, który stanowi niezbędne uzupełnienie systemu jest taśma akustyczna. Posiada ona szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego produktu, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, który całościowo poświęcony jest właśnie taśmom wygłuszającym.

Czym jest taśma wygłuszająca ?

Taśma wygłuszająca to materiał ,który zapewnia dylatację obwodową wszystkich systemów izolacji akustycznej – przedścianek, lekkich ścianek działowych, ścian murowanych, sufitów podwieszanych a nawet podłóg. Taśmy akustyczne to doskonały i niezbędny produkt w systemach akustycznych, który jest w stanie zniwelować sztywne połączenia, czyli tzw. mostki akustyczne pomiędzy systemem akustycznym, a konstrukcją budynku. Produkt ten charakteryzuje się niezwykle łatwą instalacją i ma znaczący wpływ na zwiększenie izolacyjności akustycznej. Stworzone z materiału, który wykorzystywany jest również w matach wibroizolacyjnych. Występują w postaci rolek lub płaskich pasów w dużej gamie grubości oraz szerokości, dostosowanej do konkretnego zastosowania.

Taśma akustyczna- właściwości i obszary zastosowań

Najważniejszą cechą taśm akustycznych są zdolności do pochłaniania i rozpraszania drgań akustycznych.  

Jeśli chodzi natomiast o obszary zastosowań taśm wygłuszających to będą to :

·        Przedścianki

·         Lekkie ścianki działowe

·         Ściany murowane

·         Sufity podwieszane

·         Podłogi

Rodzaje taśm akustycznych

 Możemy wyróżnić kilka rodzajów taśm akustycznych:

·        Taśmy z pianki polietylenowej – jest to najpopularniejsza taśma wygłuszająca, która dodatkowo wykazuje się właściwościami termoizolacyjnymi. Tego typu taśma akustyczna posiada bardzo szerokie zastosowanie, o którym wspomniano już wcześniej. Można ją z powodzeniem wykorzystać między innymi do profili ścianek działowych, jak i również  do elementów betonowych.[AL5] 

·        Taśmy wyprodukowane z granulatu SBR oraz włókien– tworzywa te są scalane ze sobą pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Ponadto do klejenia stosuje się klej poliuretanowy. Dzięki temu taśma tłumiąca sprawdza się nie tylko w przypadku wygłuszania ścian i sufitu, ale również rur. Dodatkowo ten typ taśm  znajduje zastosowanie również w przypadku wyciszania kanałów klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych.

Taśma wygłuszająca Stywall

Nasza firma posiada taśmę izolacyjną linii Stywall, która składa się właśnie z granulatu gumowego SBR. Charakteryzuje ją duża gęstość. Występuje w 3 modelach, w postaci rolek o różnych szerokościach. Posiada kilka rodzajów szerokości oraz grubości. Nasz produkt posiada wszystkie wspomniane wyżej aspekty, jakimi powinna charakteryzować się taśma akustyczna. Stywall to idealna dylatacja wibroakustyczna lekkich ścian. Jest doskonałym i wydajnym izolatorem dźwięków oraz drgań. Dodatkowo montaż naszych taśm wygłuszających jest niezwykle prosty, dzięki czemu z ich instalacją poradzi sobie nawet amator.

Reasumując, taśma akustyczna jest niezbędnym elementem suchej zabudowy, o której żaden wykonawca nie może zapomnieć. Najczęściej wykonana jest  z pianki z granulatu gumowego. Jest produktem samoprzylepnym (by łatwo przytwierdzić ją do grzbietu profilu) i chętnie wybieranym przez naszych konsumentów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat taśm wygłuszających, zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy Ci , który produkt z naszej linii Stywall sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Napisz do nas

    Rodzaj problemu (wymagane)


    Komentarze są wyłączone.