Wibroizolacja pomieszczeń w Gdańsku

Wyciszenie siłowni- poznaj rozwiązania akustyczne
Wyciszenie siłowni- poznaj rozwiązania akustyczne
19 grudnia 2019
Zlikwiduj echo w pomieszczeniu i uzyskaj komfort akustyczny
Echo w pomieszczeniu- uzyskaj komfort akustyczny
19 grudnia 2019
Wibroizolacja pomieszczeń w Gdańsku

Skuteczne metody wibroizolacji pomieszczeń w Gdańsku

Każdy, kto pracował kiedyś w wielkim zakładzie przemysłowym, wie jak uciążliwe może być przenoszenie się drgań i jak ważna jest odpowiednia wibroizolacja pomieszczenia, w tak dużym mieście jakim jest Gdańsk. Zazwyczaj są to duże masy i niskie częstotliwości, co wiąże się ze sporą energią wibracji przenoszonej na konstrukcję budynku. Wtedy każda z powierzchni, czy to ściany czy podłoga, czy sufit, działa jak membrana głośnika i generuje falę dźwiękową, stanowiącą hałas na stanowisku pracy. Ten natomiast jest regulowany prawnie.

Materiały do tłumienia wibracji i dźwięków pochodzących od maszyn

Żeby zniwelować hałas na stanowisku pracy musimy zacząć od pozbycia się drgań. Posłuży nam ku temu odpowiednio dobrana wibroizolacja pomieszczenia. Do efektywnego wytłumienia wibracji oraz niechcianych dźwięków należy użyć różnych materiałów elastomerowych, takich jak gumy, korek czy poliuretan. Występują one w różnych grubościach i gęstościach. Wszelkie parametry należy dostosować do wagi i właściwości pracy urządzenia, którego drgania chcemy wytłumić. W przypadku bardziej wymagających maszyn, dobrze sprawdzą się też systemy oparte na sprężynach.

Jedyny sposób, aby wibroizolacja pomieszczenia była skuteczna, to działanie jak najbliżej źródła, tak, aby wibracje i drgania nie miały możliwości przenieść się na konstrukcję budynku. W zależności od parametrów pracy i sposobu mocowania mamy do dyspozycji kilka rodzajów: całościowa podłoga pływająca, pływające fundamenty pod maszynę, przekładki stworzone z elastomerów lub sprężyn czy wieszaki wibroakustyczne.

3 ważne parametry

Wybierając produkty do wibroizolacji, należy zwrócić uwagę na trzy ważne parametry, które pomogą Ci uzyskać oczekiwany efekt. Są to: częstotliwość wzbudzająca, masa maszyny wraz z fundamentem oraz jej wymiary. Częstotliwość wzbudzająca najczęściej odpowiada najniższej prędkości obrotowej silnika maszyny – to właśnie do najniższych częstotliwości powinny być dobierane rozwiązania wibroizolacji, ponieważ to właśnie one są najtrudniejsze do wytłumienia. Przy wymiarach maszyny ważne są dwie dodatkowe cechy- równomierne rozłożenie ciężaru i sposób posadowienia. Koniecznie musisz poznać wszystkie te parametry chcąc skutecznie wytłumić przestrzeń przemysłową. Dobrze dobrana izolacja pozwala na uzyskanie nawet do 95% skuteczności tłumienia drgań i hałasu. Pamiętaj, że użyte produkty w żaden sposób nie wpłyną na jakość pracy maszyny.

Rozwiązania dopasowane do Twojej firmy

Zdajemy sobie sprawę, że dobór odpowiedniej wibroizolacji, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą wielotonowe maszyny, nie jest zadaniem prostym. Dlatego wychodzimy na przeciw do klienta, oferujemy kompleksowe podejście – od projektu, obejmującego dobór optymalnego rozwiązania, po nadzór budowlany. Dodatkowo, w celu sprawdzenia skuteczności rozwiązania, oferujemy pomiary hałasu na stanowisku pracy przed i po instalacji wibroizolacji. Działamy na całą Polskę, niezależnie, czy hale znajdują się w Gdańsku, Rzeszowie, czy Wrocławiu.

Czy w Twoim pomieszczeniu też pojawił się ten problem? Powiedz nam o tym w komentarzu.

Komentarze są wyłączone.