Wyciszanie biur- uzyskaj komfort akustyczny

Mata pod pralkę
Mata pod pralkę – czy to ma sens?
12 sierpnia 2020
Podłoga pływająca czy mata akustyczna pod panele
Podłoga pływająca – wszystko co musisz wiedzieć
5 stycznia 2021
Wyciszanie biur- uzyskaj komfort akustyczny

Profesjonalne wyciszanie biur– sprawdź naszą ofertę

Pomieszczenia, które użytkowane są przez dużą liczbę osób, np. biura powinny być odpowiednio wyciszone. Przede wszystkim dlatego, by zapewnić wygodę użytkowania takiego lokalu. Każdy pracownik powinien swoją pracę wykonywać w ciszy, bez rozpraszających dźwięków ruchu ulicznego czy odgłosów z sąsiedniego pomieszczenia. Wyciszanie biur poprzez izolację akustyczną ścian, sufitu lub podłóg zmniejsza przedostający się hałas i redukuje pogłos, tym samym zapewniając komfort rozmów i pracy. 

W tym artykule poznasz naszą ofertę wyciszania biur, dowiesz się jakie rozwiązania stosujemy i jakich produktów do tego używamy. W każdej chwili możesz też do nas zadzwonić lub napisać i zadać dodatkowe pytania. Chętnie na wszystkie odpowiemy!

Prawidłowa akustyka w pomieszczeniu biurowym

Biuro wolne od drażniącego hałasu jest niezwykle ważnym elementem nowoczesnego życia. Zatem, projektując biuro na miarę współczesnych czasów warto zadbać o jego odpowiednie wyciszenie. Takie, które nawet po zmianie aranżacji pomieszczenia wciąż będzie dobrze pełnić swoją rolę. 

Coraz częściej lokale starego budownictwa przekształcane są w siedziby wielkich korporacji. Takie budynki z pewnością mogą poszczycić się piękną architekturą, jednakże nie są odpowiednio przystosowane do współczesnych warunków. Mówimy tu o zbyt cienkich lub błędnie wykonanych ścianach. W takich budynkach często stosuje się pomieszczenia typu “open space”, które mają na celu ułatwienie komunikacji między pracownikami. Dodatkowo wspomagają też zdolność kreatywnego myślenia. Jednakże, tego typu biura jeszcze bardziej nasilają hałas, szczególnie ten pochodzący od rozmów czy pracujących urządzeń. 

Dzieje się tak dlatego, że dźwięk w zamkniętym pomieszczeniu odbija się od różnych płaskich powierzchni, np. ścian czy okien. Powoduje to uciążliwy szum, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni, gdyż nie występuje na otwartej przestrzeni. Systematyczne przebywanie wśród takich dźwięków może powodować brak koncentracji, rozdrażnienie, a nawet bóle głowy. Co ważne, maksymalny poziom hałasu w pomieszczeniu biurowym nie może przekroczyć 55 decybeli. To znacznie mniej niż poziom natężenia dźwięku ruchu ulicznego, który w przybliżeniu wynosi 90 decybeli. 

Sprawdzone metody wyciszania pomieszczeń biurowych

Jak więc pozbyć się irytującego hałasu? Oferujemy kilka skutecznych rozwiązań, które dobieramy indywidualnie w zależności od pochodzenia dźwięku. Do większości naszych systemów akustycznych używamy profesjonalnych produktów włoskiej marki Isolgomma

W przypadku dźwięków powietrznych, dobrą izolacyjność akustyczną zapewniają systemy na bazie materiałów o dużej gęstości, np. paneli z granulatów gumowych. Przykładami takich systemów mogą być gotowy produkt Rewall lub przedścianka akustyczna. W obu tych systemach niezwykle ważną rolę odgrywa dylatacja obwodowa oraz zachowanie jak największej szczelności. Są to dwie najbardziej skuteczne techniki na wygłuszenie ścian wewnętrznych.

Jeśli chodzi o dźwięki uderzeniowe związane z tupaniem czy upadającymi przedmiotami najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie wysokowydajnej podłogi pływającej. Jednakże jest to rozwiązanie, które przyniesie ulgę osobom znajdującym się w pomieszczeniu pod Tobą. Zatem, aby pozbyć się tych dźwięków w swoim biurze musiałbyś wyciszyć podłogę w lokalu piętro wyżej. Nie zawsze jest to możliwe do wykonania, szczególnie gdy wynajmujesz tylko jedno piętro. Natomiast, możesz zgłosić taką konieczność do właściciela całego budynku, który następnie skontaktuje się z nami w tej sprawie. 

Akustyczny sufit podwieszany reprezentuje system, który stanowi kompleksowe podejście do tematu izolacyjności. Co oznacza, że redukuje zarówno dźwięki powietrzne, jak i uderzeniowe. Zapewnia powierzchnię odseparowaną od konstrukcji budynku i pozwala na pozbycie się drgań przenoszonych właśnie tą drogą. 

Jesteś właścicielem biura, w którym kontrolę przejmuje hałas? Nie pozwól mu na to! Zadzwoń do nas właśnie teraz, a my dobierzemy skuteczne rozwiązanie.

Komentarze są wyłączone.