Wyciszenie mieszkania od sąsiada z boku

Zlikwiduj echo w pomieszczeniu i uzyskaj komfort akustyczny
Echo w pomieszczeniu- uzyskaj komfort akustyczny
19 grudnia 2019
Akustyka budowlana- podstawowe pojęcia
Akustyka budowlana- podstawowe pojęcia
12 marca 2020
Wyciszenie mieszkania od sąsiada z boku

Poznaj sprawdzony sposób na wyciszenie mieszkania od sąsiadów

Hałas docierający od sąsiada z boku przeszkadza Ci w odpoczynku po pracy? Słyszysz wszystkie kłótnie, a czasami nawet głośne rozmowy? Możesz skutecznie wyciszyć swoje mieszkanie poprzez poprawę jego izolacyjności. Tym samym zapewniając sobie komfort akustyczny oraz spokojną głowę. Wygłuszenie ścian mieszkania jest doskonałą metodą na pozbycie się niechcianych dźwięków powietrznych dochodzących z innych pomieszczeń. W tym wszystkim pomogą Ci innowacyjne i profesjonalne produkty oraz nasi doświadczeni eksperci.

Czym wyciszyć mieszkanie?

Produkty do izolacji akustycznej i termicznej ścian i sufitów w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości życia osób mieszkających w blokach lub domach wielorodzinnych. Materiały powstają z surowców z recyklingu lub regeneracji, dzięki czemu zyskały miano przyjaznych środowisku. Zaawansowana technologia użyta w procesie ich produkcji zapewnia wysoką jakość i trwałość. Są to produkty z rodziny materiałów gumowych z linii Mustwall, uzupełnione sprawdzoną linią Fybro. Łączą elastyczność i izolacyjność gumy z właściwościami absorpcyjnymi wełny poliestrowej. Dodanie płyty kartonowo- gipsowej do akustycznych płyt warstwowych zwiększa uniwersalność i skuteczność całej izolacji.

Czym jest Mustwall?

Produkt Mustwall został zaprojektowany, aby zapewnić doskonały poziom izolacji akustycznej ścian. Powstaje z granulatu gumowego SBR i EPDM. Idealnie nadaje się jako wypełnienie pomiędzy dwoma ścianami. Dostarczamy go w formie paneli o odpowiednio dobranej sztywności i wymiarach 1,2m długości x 1m szerokości. Jego dwa główne obszary zastosowania to wypełnienie pustek powietrznych pomiędzy ścianami murowanymi oraz lekkie ścianki na stelażu z wykończeniem kartonowo- gipsowym. Produkt gwarantuje wysoką izolacyjność akustyczną przy swojej niewielkiej grubości (10mm lub 20mm). Ponadto, jest odporny na wilgoć i kondensację.

Czym jest Fybro?

Produkt z linii Fybro został zaprojektowany, by zapewnić wysoką izolacyjność akustyczną i termiczną ścian i sufitów. Jest to panel izolujący, o wymiarach 1,2 m długości i 60 cm szerokości, który opiera się na użyciu wełny poliestrowej. Idealnie nadaje się do lekkich ścian czy sufitów podwieszanych. Główne obszary jego zastosowania to akustyczna i termiczna izolacja pomiędzy murowanymi ścianami szczelinowymi, a także ścianami wykończonymi płytą karton- gips. Co ważne, produkt jest odporny na wilgoć i wodę, a dodatkowo jest hypoalergiczny.

Skuteczność, a cena

Prawidłowo wykonana izolacja akustyczna ścian powinna zatrzymywać większość dźwięków powietrznych, a także drgania pochodzące z całej konstrukcji budynku. Cena takiej instalacji zależy od wielkości powierzchni, którą chcesz wyciszyć oraz użytych do tego materiałów. Produkty wysokiej jakości zapewniają skuteczną izolację, dlatego nie należy na nich oszczędzać. Natomiast, aby dobrać właściwy materiał do oczekiwanego efektu warto najpierw skonsultować się ze specjalistami z naszego działu.

Czy Ty też zauważyłeś ten problem w swoim pomieszczeniu? Powiedz nam o tym w komentarzu.

Komentarze są wyłączone.