Drogi Szynowe

Profesjonalna wibroizolacja dróg szynowych


Firma Epufloor zajmuje się profesjonalną wibroizolacją dróg szynowych. W ofercie naszej firmy znajduje się szeroki wachlarz produktów, służących ograniczaniu drgań i hałasów pochodzących od ruchu szynowego. Posiadany przez nas dział techniczny, wsparcie producentów oraz doświadczenie w realizacjach kolejowych sprawia, że możemy zagwarantować szybki dobór najlepszych rozwiązań oraz krótki termin realizacji.


Równanie warstwy tłucznia na macie

Nasza oferta

Oferujemy maty podtorzowe do konstrukcji podsypkowych i bezpodsypkowych, wkładki do szyn, profile przyszynowe, otuliny szyn, podkładki podpodkładowe podkładów kolejowych oraz szereg materiałów dodatkowych ułatwiających instalację.

Nasze maty wibroizolacyjne posiadają zarówno Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Kolejnictwa, jak i Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji. Dzięki temu mogą być one zastosowane do różnych rodzajów torowisk- tradycyjnych, frachtowych czy kolei dużych prędkości.

Maty wibroizolacyjne dzielą się na cztery rodzaje sztywności, a także sześć rodzajów grubości. Taki podział sprawia, że jesteśmy w stanie dopasować skuteczne rozwiązanie do każdego rodzaju drogi szynowej.


Standardowym rozwiązaniem jest mata jednostronnie pokryta materiałem chroniącym ją przed tłuczniem

Stanowi ona warstwę, na której bezpośrednio można wykonać płytę betonową lub wysypać tłuczeń. Warto wspomnieć, że na nasze maty można wjechać samochodem ciężarowym i wysypać tłuczeń prosto z ciężarówki.

Nie ma konieczności nakładania go za pomocą koparki, co znacznie skraca czas trwania całej instalacji, a także zmniejsza jej koszt. Dopiero na tak przygotowane podłoże można ułożyć nawierzchnię kolejową. W niektórych przypadkach wymagana jest mata z dwustronnym materiałem ochronnym. Możemy też dodatkowo pokryć jej warstwę wierzchnią dowolnym geosyntetykiem- o dowolnej gramaturze bądź grubości. Maty powinny do siebie jak najbardziej przylegać, aby po połączeniu ich taśmą mocującą odpowiednio spełniały swoją rolę.

Maty wibroizolacyjne mogą być także zamontowane pionowo na ścianach bocznych, za pomocą specjalnych listew montażowych bądź kleju. W ofercie posiadamy także profile przyszynowe zarówno do szyn tramwajowych, jak i kolejowych. Jesteśmy w stanie wykonać dowolną wysokość profilu, grubość, a także przekrój- wszystko w zależności od Państwa wymagań.


Do każdego projektu staramy się podejść zdroworozsądkowo

Z jednej strony, gdy to tylko możliwe dobieramy rozwiązania pod kątem wymaganych w specyfikacji parametrów, z drugiej natomiast – dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej w realizacjach – możemy pomóc we wskazaniu istotnych parametrów i skupić się właśnie na nich.

Poza ofertą i dokumentami dopuszczającymi, pomagamy także w przygotowywaniu potrzebnych i niestandardowych dokumentów dodatkowych. Dzięki fabryce zlokalizowanej w Europie, jesteśmy w stanie dostarczyć materiał z bardzo krótkim terminem realizacji. Każde zapytanie traktujemy indywidualnie, aby jak najlepiej dopasować się do Państwa potrzeb.

Zobacz więcej

Call Now Button Epufloor Akustyka
epufloor akustyka logo
Epufloor Akustyka
akustyka@epufloor.com
Kopcińskiego 77
Lodz , Łódź , 90-033 Polsce
42 678 70 45