Drogi Szynowe

Profesjonalna wibroizolacja dróg szynowych

Firma Epufloor zajmuje się od wielu lat profesjonalną wibroizolacją dróg szynowych. W ofercie naszej firmy znajduję się szeroki wachlarz produktów, służących ograniczaniu drgań ( wibracji i hałasu) pochodzących od ruchu pojazdów szynowych. Posiadany przez nas Dział Techniczny Infrastruktury Torowej Dróg Szynowych, wsparcie producentów oraz wieloletnie doświadczenie w realizacjach inwestycji kolejowych i tramwajowych sprawia, że jesteśmy w stanie zagwarantować szybki dobór najlepszych rozwiązań oraz krótki termin realizacji.


Równanie warstwy tłucznia na macie

Nasza oferta

Jesteśmy producentem i dystrybutorem rozwiązań do izolacji wibroakustycznej dróg szynowych, budynków i maszyn przemysłowych. Posiadamy w swojej ofercie systemy tłumiące drgania w ruchu kolejowy, tramwajowym i metrze. Wśród nich znajdują się m.in. maty wibroizolacyjne z włókien i granulatu gumowego oraz maty poliuretanowe, do stosowania zarówno pod podsypkę w nawierzchniach podsypkowych oraz pod i z boków płyty torowej w nawierzchniach bezpodsypkowych. Oferujemy także podkładki podpokładowe USP do różnego typu podkładów ( np. PS-94, PS-93, PS-83, podrozjazdnice). Innym z produktów są profile przyszynowe do wszystkich stosowanych w Polsce typów szyn Vignole’a ( np. 60E1, 49E1) lub rowkowych (np. 60R2).

Zainstalowaliśmy dotychczas ponad 100 tys. m2 mat wibroizolacyjnych, zarówno w kolejowych drogach szynowych jak i torowiskach tramwajowych. Oferowane przez nas materiały posiadają niezbędne dokumenty dopuszczające do stosowania ( np. Krajową Ocenę Techniczną Instytutu Kolejnictwa, Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji Instytutu Kolejnictwa).

Oferujemy maty podtorowe do konstrukcji podsypkowych i bezpodsypkowych, wkładki do szyn, profile przyszynowe, sprężyste otuliny i systemy przytwierdzenia szyn, podkładki podpokładowe USP oraz szereg materiałów dodatkowych ułatwiających instalację.

Nasze maty wibroizolacyjne dzielą się na cztery rodzaje gęstości, a także cześć standardowych grubości. Taki podział sprawia, że jesteśmy w stanie dopasować skuteczne rozwiązanie o określonej wartości sztywności do specyficznych wymagań projektu.

Standardowym rozwiązaniem jest mata jednostronnie pokryta materiałem chroniącym ją przed tłuczniem

Stanowi ona warstwę, na której bezpośrednio można wykonać płytę betonową lub wysypać tłuczeń. Warto wspomnieć, że na nasze maty można wjechać samochodem ciężarowym o ogumionych kołach i wysypać tłuczeń prosto z ciężarówki. Nie ma konieczności rozkładania go za pomocą koparki, co znacznie skraca czas trwania całej instalacji, a także zmniejsza jej koszt.

Firma Epufloor wyróżnia się krótkimi terminami dostaw i wysoką mocą produkcyjną (nawet 1000 m2/dzień).

Zapewniamy wsparcie wykonawcy na każdym etapie projektu. Od przygotowania niezbędnych dokumentów pozwalających uzyskać akceptację materiału, przez dopasowanie się terminem dostaw, formą transportu i sposobem płatności, pomoc przy instalacji (przeszkolenie, nadzór, instalację), aż do obsługi posprzedażowej (dokumenty, gwarancja, wsparcie).

Zobacz więcej