Wyciszenie siłowni- poznaj rozwiązania akustyczne

Wygłuszenie podłogi domu w Poznaniu
Wygłuszenie podłogi domu w Poznaniu
29 listopada 2019
Wibroizolacja pomieszczeń w Gdańsku
Wibroizolacja pomieszczeń w Gdańsku
19 grudnia 2019
Wyciszenie siłowni- poznaj rozwiązania akustyczne

Jak skutecznie wyciszyć siłownię?

Marzysz o posiadaniu własnej siłowni? Tak, to byłoby niezwykle komfortowe rozwiązanie. Nie musiałbyś poświęcać cennego czasu na dojazd do najbliższego klubu ani ćwiczyć wśród tłumu obcych osób. Nie musiałbyś czekać, aż ktoś zwolni dla Ciebie bieżnię lub inny sprzęt, na którym akurat chcesz poćwiczyć. Muzyka mogłaby grać tak głośno, jak w danej chwili miałbyś na to ochotę. Wstęp miałyby tylko zaproszone przez Ciebie osoby. Brzmi dobrze, prawda? Oczywiście, Twoje marzenie jest możliwe do zrealizowania! Wystarczy, że dysponujesz pomieszczeniem, które mógłbyś do tego przeznaczyć, na przykład wolny pokój, garaż lub piwnicę. Powinieneś też zaplanować aranżację wnętrza Twojej siłowni zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym.

Najważniejsze jest skuteczne wyciszenie hałasu

Zanim wybierzesz sprzęt i rozplanujesz jego ułożenie, pomyśl o odpowiednim wyciszeniu siłowni od dźwięków, które będą z niego się wydobywać. Pamiętaj, że hałasy i drgania spowodowane spadającymi na podłogę ciężarami mogą niezwykle szybko stać się uciążliwe. Nie tylko dla Ciebie jako użytkownika siłowni ale też dla Twoich sąsiadów. Drgania przenoszą się po całej konstrukcji budynku zarówno w pionie, jak i poziomie. Hałas udarowy dobiegający z Twojej siłowni mogą słyszeć sąsiedzi z niższych pięter, mieszkań sąsiadujących, a nawet na kondygnacjach powyżej danej siłowni. Jest to specyficzny rodzaj dźwięku, który ciężko wytłumić domowymi metodami, takimi jak rozłożenie dywanu czy założenie gumowych ochraniaczy na ciężary. Warto zatem zainwestować w profesjonalną metodę wibroizolacji jaką jest system podłogi pływającej.

Dwie wersje podłogi pływającej

System podłogi pływającej możesz zamówić w dwóch wersjach. W zależności od tego czy wyciszenie Twojej siłowni zostało zaplanowane podczas budowy domu czy wyciszasz istniejące już pomieszczenie. Pierwsza wersja wymaga wylania wylewki na warstwę wibroizolacyjna i wykończenia całości matami gumowymi o różnej grubości. W przypadku drugiej wersji, całość jest możliwa przy użyciu tylko suchych elementów. Pozwoli to zaoszczędzić czas potrzebny na wyschnięcie betonu. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac remontowych warto skonsultować się z firmą specjalistyczną, która podpowie najlepsze możliwe rozwiązanie. 

Pamiętaj, że specyficzne środowisko wymaga specjalistycznego podejścia akustycznego! Nie warto więc tracić czasu na niesprawdzone metody. Lepiej zainwestować w profesjonalny system, który na zawsze uwolni mieszkańców Twojego domu bądź bloku od hałasu dobiegającego z domowej siłowni.
Możesz znaleźć produkty do izolacji akustycznej także w sklepie partnerskim.

Jeśli masz pytania lub chcesz opowiedzieć nam o swoim problemie, napisz komentarz. Pomożemy Ci


Komentarze są wyłączone.