Maty antywibracyjne pod maszyny przemysłowe

Sufit podwieszany akustyczny- poznaj jego zastosowanie i montaż
Sufit podwieszany akustyczny- poznaj jego zastosowanie i montaż
5 maja 2020
Mata pod pralkę
Mata pod pralkę – czy to ma sens?
12 sierpnia 2020
Maty antywibracyjne pod maszyny przemysłowe

Maty antywibracyjne pod maszyny- skuteczna izolacja drgań i hałasu

Hałas na stanowisku pracy jest problemem bardzo często spotykanym na halach przemysłowych. Żeby nad nim zapanować najczęściej trzeba skupić się na dwóch aspektach: drganiach generowanych przez pracujące maszyny oraz wysokim czasie pogłosu na hali. W pierwszym przypadku kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie drgań u ich źródła. Doskonałym sposobem jest zastosowanie specjalistycznych rozwiązań: mat antywibracyjnych pod maszyny lub systemów wibroizolacyjnych. Czas pogłosu możemy zniwelować poprzez odpowiednio dobraną adaptację akustyczną.

Hałas wpływa nie tylko na komfort pracy pracowników, ale jest też regulowany prawnie przez Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 5 sierpnia 2005 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z narażeniem na hałas lub drgania mechaniczne. Określa ono maksymalne poziomy dźwięku, w jakich można pracować.

Różnorodne parametry mat 

Hałas generowany jest głównie przez pracujące maszyny- prasy, silniki oraz przez specyfikację wykonywanej pracy. Część dźwięku przenoszona jest konstrukcją budynku, która zachowuje się jak membrana głośnika. Hale przemysłowe często skonstruowane są z blachy, co dodatkowo wzmaga hałas pogłosowy.

Maty antywibracyjne pod maszyny charakteryzują się odmiennymi parametrami, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni produkt do konkretnej instalacji. Zarówno maty antywibracyjne, przekładki akustyczne, jak i całe, złożone systemy dobierane są na podstawie parametrów maszyn, częstotliwości ich pracy, jak i wielkości fundamentów. Posiadając komplet danych mamy pewność, że dzięki zaproponowanym przez nas rozwiązaniom będą się Państwo cieszyć niemal stuprocentowym tłumieniem drgań.

Hałas pogłosowy w przestrzeni przemysłowej

Drugim często problematycznym zagadnieniem w przestrzeniach przemysłowych jest zbyt długi czas pogłosu. Wpływa on na hałas pogłosowy, stanowiący często połowę problemu. W celu zapanowania nad nim należy zastosować na płaskich, często blaszanych, powierzchniach materiały pochłaniające. 

Kolejną istotną powierzchnią jest sufit, który w całości może zostać zaadaptowany akustycznie. W zależności od przeznaczenia przestrzeni przemysłowej, rodzajów instalacji, środowiska panującego w środku dobierane są produkty, które sprawdzą się najlepiej.

Precyzyjnie dobrane produkty

Problem hałasu na stanowisku pracy dotyka niemal każdego zakładu przemysłowego. Żeby zapewnić pracownikom komfort pracy należy do niego podejść kompleksowo. Odpowiednio dobrane systemy lub maty antywibracyjne pod maszyny oraz adaptacja akustyczna, zaprojektowana dla danego pomieszczenia, zagwarantują sukces w redukcji hałasu. A co ważniejsze, nie spowodują zmian w eksploatacji danego urządzenia. 

Jeśli masz pytania- skontaktuj się z naszym działem Epufloor Akustyka

Chciałbyś poczytać więcej na temat wibroizolacji maszyn przemysłowych? Kliknij tutaj.

Komentarze są wyłączone.