Jak wyciszyć mieszkanie i zapewnić sobie chwilę spokoju

Podłoga pływająca czy mata akustyczna pod panele
Podłoga pływająca czy mata akustyczna pod panele?
29 listopada 2019

Jak wyciszyć mieszkanie i zapewnić sobie chwilę spokoju

wyciszyć mieszkanie

Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie

Wyobraź sobie, że wracasz do domu zmęczony po ciężkim dniu w pracy. Siadasz na kanapie, zamykasz oczy i cieszysz się, że w końcu uda Ci się trochę odpocząć. Może posłuchasz nowej piosenki Twojego ulubionego zespołu albo obejrzysz film? Nic z tych rzeczy, bo właśnie sąsiadka z mieszkania obok zaczyna kłócić się ze swoim mężem, ich dziecko płacze, a pies co drugie słowo szczeka. Niestety, w takich warunkach, nie dasz rady zrobić nic z tego co przed chwilą zaplanowałeś. Wydawać by się mogło że jest to sytuacja bez wyjścia, gdyż rozmowa z sąsiadami w takiej chwili byłaby nie na miejscu, na płacz dziecka nie masz żadnego wpływu, a pies od początku był hałaśliwy. A co gdybyś to Ty mógł zabezpieczyć swoje mieszkanie przed niepożądanym hałasem? Zastanawiałeś się kiedyś jak to zrobić? Jeśli tak- przeczytaj ten artykuł do końca. Dowiesz się, jak skutecznie wyciszyć mieszkanie i wygłuszyć ściany od sąsiada! 

Wygłuszenie mieszkania

Wygłuszenie mieszkania jest skutecznym sposobem na zapewnienie sobie odrobiny prywatności, komfortu i spokoju. Hałas dobiegający zza ścian przeszkadza nam w wykonywaniu codziennych czynności, a co ważniejsze w odpoczynku. Często, problem ten dotyczy właścicieli mieszkań w bloku, w którym ściany między sąsiadującymi lokalami są zbyt cienkie, zbyt lekkie lub błędnie wykonane. Poprawa izolacyjności jest jedynym sposobem na wygłuszenie mieszkania i ścian wewnętrznych. W ostatnim czasie, na rynku pojawiło się wiele bardzo efektywnych rozwiązań w tym obszarze.

Wygłuszenie akustyczne ścian- 2 najlepsze rozwiązania

Bardzo efektywnym rozwiązaniem jest ścianka o grubości 7,5 cm, która składa się z trzech warstw. Pierwszą z nich jest izolacja akustyczna w postaci ciężkiej maty z granulatu gumowego (produkt), którą montujemy na styk bezpośrednio na istniejącą już ścianę. Następnie, konstruujemy stelaż z profili aluminiowych. Mocujemy go, przy zastosowaniu taśmy dylatacyjnej po obwodzie, do ścian stykających się z izolowaną ścianą. Stelaż wypełniamy wełną poliestrową (produkt), która zapewnia lepszą skuteczność niż wełna mineralna, a przy tym jest niepyląca. W ostatnim kroku, całość zakrywamy dwoma płytami kartonowo- gipsowymi. Jest to końcowa warstwa, która będzie widoczna dla użytkownika. 

Kolejnym rozwiązaniem jest gotowy produkt Rewall (produkt). Składa się on z tych samych warstw, co opisywany wyżej system (ciężkiej płyty z granulatu gumowego, wełny poliestrowej oraz płyty gipsowo – kartonowej), ale dzięki zastosowanym technologiom produkcyjnym pozwala uzyskać taką samą skuteczność przy zmniejszeniu grubości do zaledwie 4 cm. W przypadku ścian montaż jest niezwykle łatwy – wystarczy, przy zachowaniu dylatacji obwodowej, przykleić produkt do istniejącej ściany, a następnie dołożyć drugą warstwę płyty gipsowo – kartonowej. 

wyciszyć mieszkanie

Pamiętaj, aby zawsze wybierać dobre materiały i nie mylić produktów pochłaniających, takich jak pianki akustyczne, z materiałami poprawiającymi izolacyjność. W akustyce liczy się też jakość wykonania, gdyż często, nawet najmniejsza nieszczelność powoduje znaczną utratę izolacyjności. Warto więc, wygłuszenie ściany w bloku lub w domu pozostawić specjalistom. Ty natomiast, będziesz mógł zastanowić się, jaki film obejrzysz jako pierwszy w swoim świeżo wygłuszonym mieszkaniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
photo of
Epufloor Akustyka
akustyka@epufloor.com
Kopcińskiego 77
Lodz , Łódź , 90-033 Polsce
42 678 70 45

This hCard created with the hCard creator.