Jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada ?

Czy ma sens izolacja akustyczna 1 pokoju
Czy ma sens izolacja akustyczna 1 pokoju ?
17 lutego 2021
Mata akustyczna na ścianę
Mata akustyczna na ścianę
9 kwietnia 2021
Jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada ?

Hałas to jedna z najbardziej irytujących wad mieszkania w blokach bądź w domach wielorodzinnych. Sąsiedzi niejednokrotnie potrafią dawać się nam we znaki. Zastanawiasz się jak temu zaradzić, czyli jak wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada? Jedyną słuszną, i dającą efekt decyzją jest izolacja akustyczna. W niniejszym artykule przedstawimy więc na czym polega ten zabieg oraz czy da się go wykonać samodzielnie. Zapraszamy do krótkiej lektury. 

Czym jest izolacja akustyczna ?

Izolacja akustyczna jest różnicą, która zachodzi między hałasem na zewnątrz a wewnątrz pomieszczenia, przy zastosowania odpowiedniej do tego przegrody. W zależności od poziomu hałasu, który możemy podzielić na: niski, średni oraz wysoki, wybierany jest najdogodniejszy materiał izolacyjny. Dzięki niemu, jesteśmy w stanie wyeliminować drażniące nas odgłosy. W zależności od tego, czy izolacji akustycznej poddawane będą ściany, podłoga bądź sufit, należy zastosować inny materiał.

Jaki produkt wybrać, by wyciszyć ścianę od głośnego sąsiada?

Jeśli zastanawiasz się, jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni do wyciszenia ścian, przybywamy z pomocą. Istnieje wiele możliwości, jednak my skłaniamy się ku przedstawieniu tej, z którą będziesz mógł sobie poradzić samodzielnie. Jest to produkt Isolgomma z serii Gywall- Rewal, który cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych konsumentów.  A dlaczego ? Ponieważ jego aplikacja jest tak prosta, że nie będziesz musiał korzystać z pomocy fachowca. W skład materiału wchodzą : wełna poliestrowa, mata z granulatu gumowego i płyta gk. Produkt ten wystarczy więc przykleić na ścianę, którą chcemy wyciszyć, następnie nałożyć karton gips i pomalować go wedle swojego gustu- i gotowe!

Narzędzia niezbędne do wykonania izolacji akustycznej 

Nim przejdziemy do instrukcji, chcielibyśmy wymienić narzędzia, które będą ci niezbędne do instalacji naszego produktu.  Na pewno będą to : 

 • Taśma dylatacyjna Stywall – rolka 10 mb, szerokość 5cm 
 • Klej gipsowy Knauf Perlfix lub inny, równoważny. 
 • Płyty GK o grubości 12,5 mm 
 • Kołki (kołki do styropianu i wełny tytan 10 x 120 mm, trzpień z tworzywa)  
 • Silikon

Montaż instalacji- krok po kroku

 1. Wyrównaj powierzchnię, która będzie poddawana izolacji akustycznej
 2. Po obwodzie przykleić taśmę dylatacyjną, tak, aby również płyta gk, przymocowywana do panelu Rewall, nie stykała się bezpośrednio z prostopadłymi ścianami – to powodowałoby przenoszenie drgań.
 3. Przykleić maty bezpośrednio do ściany. Miejsca łączeń płyt należy wypełnić elastycznym silikonem.
 4. Dokołkować. Producent daje możliwość przymocowania paneli tylko z klejem lub tylko z kołkami, jednak dotychczasowi instalatorzy robili dla zabezpieczenia to i to.
 5. Do paneli przymocować płytę gk, a na łączeniu płyt przyklejamy taśmę z siatki
 6. W celu przeniesienia instalacji, np. kontaktów, wystarczy wyciąć odpowiedni otwór w całości. Pamiętajmy jednak, że każde przebicie oznacza jakąś stratę na izolacyjności akustycznej.

Podsumowując, wyciszenie ściany od głośnego sąsiada jest możliwe. Ponadto, nie potrzebujemy do tego fachowca, ponieważ obecnie na rynku istnieją produkty, z których aplikacją będziemy w stanie poradzić sobie sami. Niechciany hałas to bardzo częsty problem wielu mieszkańców bloków oraz domów wielorodzinnych. Na szczęście dzięki nam, w nieskomplikowany sposób możesz znów przywrócić harmonię i spokój w swoich czterech ścianach. Potrzebujesz więcej informacji? Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną bądź e-mailową.

Napisz do nas

  Rodzaj problemu (wymagane)

  Komentarze są wyłączone.